تبلیغات
هدف فردا

نویسنده: هدف فردا |
شنبه 11 آذر 1391 |

مشایی از دفتر رییس جمهور رفت؛ آیا او برای انتخابات آماده می شود؟ ، حکم 50 خطی احمدی نژاد برای مشایی: عارف، متعهد و دارای قلب و اندیشه ای زلال و....

انتشار خبر رفتن مشایی همانقدر جالب توجه بود که حکم احمدی نژاد برای او. رییس جمهور در حکم خود مشایی را عارف ، متعهد و دارای قلب و اندیشه ای زلال دانسته و ازهمه دلدادگان و منتظران بهار جهانی و الهی انسان ها دعوت نموده تا وی را در این مأموریت خطیر یاری دهند.

اسفندیار رحیم مشایی از دفتر رییس‌جمهور به دبیرخانه جنبش عدم تعهد رفت و سیدحسن موسوی به جای او به سمت ریاست دفتر احمدی نژاد منصوب شد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ موسوی 14 دیماه سال گذشته  به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب شده بود.

اینکه چرا مشایی در این زمان به دبیرخانه جنبش عدم تعهد می رود ، قابل تامل است. مشایی که گفته می شد قرار است تا پایان سال به عنوان سفیر به وزارت خارجه منتقل شود ، حال به دبیر خانه ای انتقال می یابد که نقش آن در تعاملات بین الملل و البته «استفاده داخلی» چندان مشخص نیست.


برخی گمانه زنی ها بر این است که مقرر شده مشایی در 6 ماهه پایانی دولت به محلی آرام و بی حاشیه منتقل شود تا شاید بتواند در ایام انتخابات با نقشی که مورد توجه بخشی از کشورهای بین المللی است وارد عرصه شود.

برخی معتقدند استعای او از ریاست دفتر احمدی نژاد، تلاش برای حضور در انتخابات آتی 92 است.

انتشار خبر رفتن مشایی همانقدر جالب توجه بود که حکم احمدی نژاد برای او. رییس جمهور در حکم خود مشایی را عارف ، متعهد و دارای قلب و اندیشه ای زلال دانسته و ازهمه دلدادگان و منتظران بهار جهانی و الهی انسان ها دعوت نموده تا وی را در این مأموریت خطیر یاری دهند.

به گزارش انتخاب ؛ متن حکم احمدی نژاد برای اسفندیار رحیم مشایی - که در حد و اندازه یک سخنرانی است - بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی

سلام علیكم

همه انبیاءالهی آمده اند تا حقیقت انسان را به او بشناسانند و در پهنه هستی متجلی كنند. آمده اند تا زندگی سعادتمند و حیات طیبه الهی را به جامعه بشری هدیه نمایند. آمده اند تا انسان را از خاك تا خدا بالا كشند و او را تا ظهور همه اسماء و صفات الهی در وجودش یاری نمایند.

انجام این مأموریت مستلزم آن است كه انسان حقیقت خود را بشناسد و از همه مرزهای جهل و خرافه و تعصبات قومی، قبیله ای، جغرافیایی، ملی و حتی به ظاهر مذهبی عبور كند و اصل فطرت الهی خود را دریابد و خدا را در آیینه وجود خویش متجلی ببیند.

تحقق این هدف اصلی از آفرینش جهان و انسان نیازمند آن است كه یگانه پرستی، عدالت، عشق و آزادی در سراسر زمین مستقر گردد.

و این نخواهد شد مگر اینكه اولاً انسانها الهی و جهانی بیندیشند و عمل نمایند و ثانیاً حاكمیت جهانی صالحان، عدالت خواهان و گل سرسبد هستی، انسان كامل یعنی بالاترین تجلی خداوند و عینیت توحید، معنویت، عدالت و عشق و آزادی و تنها راه مستقیم بین انسان و خدا مستقر گردد.

تلاشهای بشر برای رسیدن به سعادت، كمال انسانی و برپایی صلح، رفاه و آرامش بدون تمسك و پیروی از حقیقت انسان كامل ره به جایی نبرده است.

ماركسیسم و سرمایه داری آخرین و نقطه اوج تكاپوی جامعه بشری برای پاسخگویی به خواست فطری خود در تحقق سعادت، خارج از مدار انسان كامل یعنی حلقه اتصال انسان با خدا، بوده است.

ماركسیسم رفت و به تاریخ پیوست و اینك سرمایه داری نیز نفس های آخر را می كشد و جامعه بشری همچنان در تكاپو و در انتظار یافتن صراط مستقیم برای استقرار كامل عدالت، اخلاق و آزادی حقیقی پایدار و مآلاً كرامت انسانی است.

جنبش عدم تعهد نشان از عمق دریافت و فهم پیشگامان این جنبش از تحولات جهانی و تاریخی و عدم توانایی دو جریان پیش گفته در پاسخ به نیاز واقعی و اساسی جامعة‌ بشری برای تأمین صلح پایدار و همزیستی مسالمت آمیز براساس عدالت و احترام متقابل در جهان است.

این جنبش فارغ از قطب بندی قدرت و ثروت و صرف نظر از تفاوت و اختلاف در زبان، رنگ، نژاد وگرایش های دینی و مذهبی به دنبال دنیایی عاری از تبعیض، ظلم، تحقیر و تخفیف انسان، فقر، فساد و سلطه گری است و با نگاهی جهانی به دنبال رفاه و سعادت برای همگان و ساختن دنیایی سرشار از عشق و زیبایی برای همه ملت ها و انسان هاست.

این امر مهم جز در سایه مشاركت عمومی و آزادانه ملت ها در مدیریت جهان و استقرار عدالت در همه ابعاد آن محقق نمی گردد. روشن است كه اندیشه مهدوی تنها راه نجات انسان و تحقق آرزوهای جامعه بشری و التیام بخش همه زخم های كهنه و تاریخی است.

به لطف الهی یك بیداری وسیع در جوامع بشری و آحاد انسانها در راه است. مرزها به سرعت برداشته و اندیشه ها و افق نگاه ها جهانی می گردد، دریافت ها از اصل انسان همگن و همگرا و نیاز به استقرار كامل عدالت بر مدار عشق وپرستش روزافزون می شود. دل ها و جان ها به سوی یگانه هستی و تنها باقیمانده از كاروان آسمانیان كه وارث همه انبیاء و اولیاء و تكمیل كننده رسالت و مأموریت آنان و عاشق حقیقی همه انسان هاست، متمایل می شود و مهر او در دل ها و نام و یاد او در اندیشه ها خانه می كند. امید به آمدن بهار انسان ها و خرمی دوران ها روزافزون و درحال گسترش است.

خوشبختانه نشست سران عدم تعهد در تهران یك بار دیگر بر این اندیشه و بر ضرورت بازیابی جایگاه جهانی جنبش و مشاركت همگانی برای ساختن فردای روشن، آباد، آزاد و زیبا و استقرار صلح و ثبات پایدار در سایه عدالت، عشق و پرستش تأكید كرد و در كمال حسن اعتماد و برای سه سال مسئولیت برنامه ریزی و مدیریت این حركت و هم افزایی ظرفیت و توان اعضاء را به عهده ملت شریف ایران گذاشت و اینجانب به نمایندگی از ملت بزرگ ایران آن را از صمیم جان پذیرفتم.

این بالاترین مسئولیت جهانی و یك مأموریت الهی و فرصتی استثنایی است كه ملت مومن و تاریخ ساز ایران در این دوره به عهده گرفته است و به لطف خداوند به خوبی و در نهایت قدرشناسی و عزت، آن را ایفا و از همه ظرفیت ها برای پیگیری آرمان های انسانی و جهانی استفاده خواهد كرد.

مقدمه لازم، برپایی دبیرخانه جنبش و تمهید سازوكارها و ساختارهایی است كه بتواند بسترساز تبیین اندیشه توحید و عدالت، تحقق مدیریت مشترك جهانی و همگرایی و هم افزایی دل ها، اندیشه ها و همت ها باشد.

اینجانب جنابعالی را انسانی موحد، مؤمن، پاك، صبور و دارای قلب و اندیشه ای زلال، عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان و عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاكمیت جهانی توحید، عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترك ملت ها و فردی شایسته، مدیر، مدبر و امین و از جهات گوناگون توانمند می شناسم و آشنایی و همكاری با شما را برای خود هدیه ای الهی و افتخاری بزرگ می شمارم.

در ادامه توفیقات الهی در خدمت به ملت بزرگ و آرمان های بلند انقلاب اسلامی اینك با سمت "مشاور رییس جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد" منشا خدمات گسترده تر خواهید بود.

اطمینان دارم كه با همت، ژرف اندیشی، جامع نگری و سعه صدر ستودنی شما، فرصتی فراهم خواهد گشت تا همه اندیشمندان، دلسوزان، دانشگاهیان و حوزویان ایران و همه متفكران، عدالت طلبان و آزادی خواهان جهان و دولت ها و ملت های عضو و غیرعضو دست در دست هم و برای ساختن دنیایی بهتر تلاش نمایند و همه استعدادها و توانمندی ها در عرصه های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با ارتباط و هم افزایی همگانی اجازه ظهور و فرصت حضور یابند.

از خداوند متعال موفقیت جنابعالی و سلامت و سعادت و بهروزی ملت ایران، مقام معظم رهبری و همه ملتها و استقرار جهانی توحید و عدالت در سایه حاكمیت امام عصر(ع) را مسئلت دارم.

والسلام علیكم و علی عبادالله الصالحین

محمود احمدی نژاد

بر اساس این خبر، محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد.

کد مطلب: ۸۵۸۸۰برچسب ها : محمود احمدی نژاد , اسفندیار رحیم مشایی , سیدحسن موسوی ,


آخرین مطالب

» تازه ترین آرایش کاندیداهای مجلس دهم در حوزه های گیلان ( دوشنبه 11 خرداد 1394 )
» میانگین سنی مسئولان کشور چقدر است؟ ( سه شنبه 18 فروردین 1394 )
» شخصیت زدگی و استبداد فرهنگی ( دوشنبه 20 بهمن 1393 )
» فرق مدیران دولتی در ایران و اروپا ( یکشنبه 12 بهمن 1393 )
» از دولت خاتمی تا احمدی نژاد و روحانی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» سخنـان بـزرگان و اندیـشمندان در مـورد دوسـت ( شنبه 29 شهریور 1393 )
» شش راه برای جلب محبت مردم ( یکشنبه 9 شهریور 1393 )
» پنج مورد پشیمانی عمده ی انسان ها در هنگام مرگ ( شنبه 24 خرداد 1393 )