تبلیغات
هدف فردا

نویسنده: هدف فردا |
سه شنبه 29 اسفند 1391 |

انتخابات آتی صد درصد رایانه ای برگزار می شود

ستاد انتخابات وزارت کشور طبق جدول زمانبندی شده فعالیت خود را برای برگزاری دور آتی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری از مدتی قبل آغاز کرده است و این انتخابات به صورت همزمان و کاملا رایانه ای برگزار می شود. 

به گزارش  ایرنا، مصطفی محمد نجار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد وزارت کشور در طول یکسال گذشته و گزارشی نیز از نشست امروز دوشنبه استانداران سراسر کشور با رییس جمهوری ارایه کرد. 


محمدنجارافزود: در انتخابات مجلس نهم، استفاده از سامانه جامع برگزاری انتخابات یک تجربه خوبی بود که اکنون این سامانه را کامل کرده ایم و در دور آتی انتخابات ریاست جمهوری قصد داریم از این سامانه به طور صد درصد استفاده کنیم. 

وی گفت: تقریبا همه مراحل و فرآیندهای انتخابات آتی رایانه ای است و البته رای گیری الکترونیک فقط در حد کمی اجرا خواهد شد ولی باقی فرآیندها با استفاده از سامانه جامع انجام خواهد شد. 

وزیر کشور، دقت و سرعت بالا در برگزاری و احصا و اعلام نتایج انتخابات را از جمله مهمترین ویژگی های برگزاری انتخابات با استفاده از سامانه جامع الکترونیک دانست. 

محمد نجار با بیان این که هماهنگی های لازم نیز در این زمینه با شورای نگهبان صورت گرفته است افزود: در دور آتی انتخابات که برای اولین بار شامل انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به طور همزمان خواهد بود، مجبور شدیم که ۲۰هزار شعبه اخذ رای به شعبات اضافه کنیم و تعداد آن را از ۵۰ هزار به ۷۰ هزار شعبه اضافه کرده ایم. 

وی با بیان این که هماهنگی، آموزش ها و تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات انجام شده است، اظهارداشت: وزارت کشور به دنبال آن است تا با محور قرار دادن عدالت و قانون، انتخاباتی پرشورتر و با نشاط تر از سال های گذشته برگزار شود. 

محمد نجار خاطرنشان کرد: دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری نیز امروز در نشست با استانداران سراسر کشور بر ضرورت توجه به عدالت و قانون در برگزاری انتخابات تاکید کرد.

کد خبر: ۱۷۳۵۳


برچسب ها : ستاد انتخابات وزارت کشور , ..... , ....... ,


آخرین مطالب

» تازه ترین آرایش کاندیداهای مجلس دهم در حوزه های گیلان ( دوشنبه 11 خرداد 1394 )
» میانگین سنی مسئولان کشور چقدر است؟ ( سه شنبه 18 فروردین 1394 )
» شخصیت زدگی و استبداد فرهنگی ( دوشنبه 20 بهمن 1393 )
» فرق مدیران دولتی در ایران و اروپا ( یکشنبه 12 بهمن 1393 )
» از دولت خاتمی تا احمدی نژاد و روحانی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» سخنـان بـزرگان و اندیـشمندان در مـورد دوسـت ( شنبه 29 شهریور 1393 )
» شش راه برای جلب محبت مردم ( یکشنبه 9 شهریور 1393 )
» پنج مورد پشیمانی عمده ی انسان ها در هنگام مرگ ( شنبه 24 خرداد 1393 )