تبلیغات
هدف فردا

نویسنده: هدف فردا |
یکشنبه 16 آذر 1393 |

کدام استانداران شمالی به بهارستان می رسند ؟!

با اینکه بیش از یک سال تا دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده، اما گاهاً گوشه و کنار خبرهایی از فعالیت ها، رایزنی ها و تصمیمات برخی گروه ها یا شخصیت ها در ارتباط با این انتخابات پیش رو...


با اینکه بیش از یک سال تا دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده، اما گاهاً گوشه و کنار خبرهایی از فعالیت ها، رایزنی ها و تصمیمات برخی گروه ها یا شخصیت ها در ارتباط با این انتخابات پیش رو شنیده می شود. از جمله این خبرها احتمال حضور چند تن از استانداران سابق استان های شمالی به عنوان کاندیدا در انتخابات مجلس دهم است.

وح الله قهرمانی چابک استاندار اسبق گیلان که کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات دور قبل بود  همچنان به فکر حضور در بهارستان است و برخی معتقدند که دوستانش صلاحیت وی را از شورای نگهبان خواهند گرفت به ویژه آنکه دیگر حساسیت های دوره مشایی وجود نخواهد داشت. اما این که قهرمانی این بار از حوزه انتخابیه رشت یا رودسر کاندیدا شود هنوز مشخص نیست، اما به نظر می رسد در صورت آمدن، وی مجدداً از رشت ثبت نام خواهد کرد.

همچنین از محمدعلی نجفی استاندار فعلی گیلان نیز به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات آینده از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نام می برند. کسی که با حمایت مدیر گیلانی ارشد حاضر در دولت یازدهم، مقام عالی دولت در استان شد و ممکن است بنا بر نظر همان مدیر، به انتخابات ورود کند.

کیهان هاشم نیا استاندار سابق گیلان نیز از کاندیداهای احتمالی به شمار می آید که در صورت عملی شدن این احتمال، رقابت تنگاتنگی با همکار سابق خود غلامعلی جعفرزاده خواهد داشت، هر چند بنا بر شنیده ها در صورت عزم وی جهت حضور در بهارستان، وی در حوزه انتخابیه آستارا کاندیدا خواهد شد.

مهدی سعادتی ، تنها استاندار سابق گیلان است که در حوزه های انتخاباتی غیر از استان گیلان به صحنه انتخابات ورود خواهد کرد . گفته می شود استاندار مازندرانی گیلان در دولت دهم در حوزه انتخابیه بابل ، زادگاهش به نامزد خواهد شد .

در مازندران نیز احتمالا ترافیک حضور استانداران سابق را در انتخابات مجلس دهم شاهد خواهیم بود .

سید علی اکبر طاهایی ، پیر استانداران کشور و مدیری برای تمام فصول که سنین کهنسالی را طی می کند برای تجربه ای دوباره مجلس نشینی بی تمایل و شاید می خواهد این بار در ساختمان بهارستان جلوس نماید .

استاندار سابق مازندران در دولت دهم و معاون کنونی وزیر تعاون، کار و رفاه احتماغی اما با مانعی بنام کاندیداتوری اختمالی سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد از حوزه اتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد روبروست .

ابوطالب شفقت ، اولین استاندار دولت احمدی نژاد در مازندران که در کسوت ورود به انتخابات احتمالا از خوزه انتخابیه بابل نامزد خواهد شد . هر چند وی کاندیداتوری خود را کاملا منتفی دانست اما برخی از چهره ها در این شهر بدنبال ورود وی هستند .

حوزه انتخابیه آمل نیز با رقابت دو استاندار سابق و اسبق روبرو خواهد شد . جواد قناعت استاندار سابق و مازندرانی گلستان و جعفر رحمانزاده استاندار اسبق زنجان ، دو استانداری هستند که اگر در نامزدی آنان در انتخابات پیش رو فطعی شود رقابت تنگاتنگی را در آمل شاهد خواهیم بود .

علی محمد شاعری نیز دیگر استاندار اسبق گلستان است که شاید اینبار از حوزه انتخابیه شرق مازندران نامزد شود . وی که در دو دوره قبل با برگزاری حلسات متعدد قصد ورود به انتخابات را داشت اما هر بار بنا به دلایلی و گاه در دقیقه نود منصرف شد .

به هر روی باید منتظر بود و دید با نزدیک شدن به انتخابات آیا این چهره ها وارد کارزار انتخاباتی خواهند شد یا همچنان به عنوان یک احتمال خواهد بود .

منبع: شمال نیوزبرچسب ها : استانداران شمالی , بهارستان , ...... ,


آخرین مطالب

» تازه ترین آرایش کاندیداهای مجلس دهم در حوزه های گیلان ( دوشنبه 11 خرداد 1394 )
» میانگین سنی مسئولان کشور چقدر است؟ ( سه شنبه 18 فروردین 1394 )
» شخصیت زدگی و استبداد فرهنگی ( دوشنبه 20 بهمن 1393 )
» فرق مدیران دولتی در ایران و اروپا ( یکشنبه 12 بهمن 1393 )
» از دولت خاتمی تا احمدی نژاد و روحانی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» بیشتر بدانیم ( چهارشنبه 30 مهر 1393 )
» سخنـان بـزرگان و اندیـشمندان در مـورد دوسـت ( شنبه 29 شهریور 1393 )
» شش راه برای جلب محبت مردم ( یکشنبه 9 شهریور 1393 )
» پنج مورد پشیمانی عمده ی انسان ها در هنگام مرگ ( شنبه 24 خرداد 1393 )